coroczne mistrzostwa szkoły w piłce nożnej

19-10-2014

W dniu 19.10.2014 r. na boisku Orlik przy SP-7 w Legnicy Uczniowski Klub Sportowy przy I LO zorganizował coroczne Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej.

Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny, a poprowadził je sędzia młodzieżowy Damian Cichocki. Rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym".

Tylko klasa 1d – „architekci” - wystawiła zespół złożony z uczniów jednej klasy.

Mistrzem szkoły została klasa 2d (uzupełniona przez uczniów z 2a), która zdetronizowała zeszłorocznego mistrza, tj. klasę 3d (uzupełnioną uczniami z 3a), trzecie miejsce przypadło w udziale zespołowi „Legii Cudzoziemskiej”, złożonej z uczniów klas: 2b, 3c, 2a. Czwarta pozycja i tytuł fair play turnieju przypadł w udziale klasie 1d.

Najlepszym bramkarzem został Marcin Geppert z klasy 2d, najlepszym zawodnikiem - Olaf Święciński z klasy 3d, a królem strzelców - Piotr Wiśniewski z klasy 2d.

Gratulujemy!

Selekcjonerami odpowiadającymi za przygotowanie zespołu do dalszych rozgrywek są Krzysztof Bałaj i Robert Januszczyc z klasy 3d.

Organizatorem główny zawodów był mgr Krzysztof Waszkiewicz – nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole oraz legnicki animator osiedlowy.

Dodał*: Jan Tabor