XII wrocławski matematyczny marsz na orientację

04-10-2014

W dniu 04.10.2014 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XII Wrocławskim Matematycznym Marszu na Orientację, który odbywał się w Miękini.

Marsze organizowane są od 2003 r. Ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i okolic. Jest to obecnie największa popularna impreza na orientację w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 900 osób. W zawodach uczestniczą 3-osobowe patrole uczniów lub nauczycieli i rodziców. Zawodnicy muszą odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie, a także wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych oraz rebusów.

Uczniowie z klasy 1a matematyczno-informatycznej - Oliwia Ślemp, Kamil Bienias, Michał Górniak - zajęli 6 miejsce w tegorocznym Marszu.

Opiekunem uczniów była mgr Barbara Obremska.

Gratulujemy uczniom i nauczycielowi!

Dodał*: Jan Tabor