CZY NALEŻY SIĘ BAĆ PIJAWEK?

14.06.2012

Obrazek
13 czerwca 2012 roku uczniowie klasy 1c poznawali leczniczą moc pijawki lekarskiej. Zajęcia z hirudoterapii prowadziła absolwentka szkoły magister analityki medycznej Pani Joanna Łubniewska.
Uczniowie poznali naukowe dowody zastosowania tego krwiopijnego pasożyta w lecznictwie niektórych schorzeń człowieka. Zdobyli też wiedzę na temat bezpiecznych metod hodowli tych zwierząt na profesjonalnych biofarmach, sposobów rozpoznawania właściwego gatunku pijawki oraz prawidłowych, uznawanych na świecie procedur w leczeniu. Zajęcia miały na celu poszerzanie zainteresowań przyrodniczych uczniów klasy biologiczno – chemicznej z rozszerzoną edukacja medyczną. Organizatorem była Pani Agnieszka Nowak – nauczycielka biologii.