POŻEGNANIE Z AFRYKĄ

07-06-2012

6 czerwca 2012 roku klasa 2e uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Katedrze Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu.

Uczniowie poszerzali wiedzę szkolną z zakresu antropogenezy. Podczas wykładów szukali wyjaśnienia przyczyn hominizacji, poznawali przodków gatunku ludzkiego oraz ich cechy, umiejętności i zwyczaje, dyskutowali nad hipotezami tłumaczącymi miejsce powstania gatunku ludzkiego. W drugiej części poznawali warsztat antropologa. Podczas zajęć praktycznych rozpoznawali płeć oraz wiek kostny ludzi na podstawie czaszek ludzkich. Bardzo ciekawe zajęcia odbyły się również w Muzeum Ewolucji Człowieka, gdzie oprócz szczątków kopalnych przodów człowieka można było poznać wystawę poświęconą kulturowym obrządkom pochówkowym oraz zobaczyć prawdziwą mumię. Organizatorem wyjazdu była Pani Agnieszka Nowak – nauczycielka biologii.
Dodał*: Agnieszka Nowak