Licealiada Miasta Legnicy w Lekkoatletyce

21-05-2014

W dniu 21.05.2014 r. odbyła się Licealiada Miasta Legnicy w Lekkoatletyce. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły wygrała klasyfikację miasta Legnicy!

Wszystkie dziewczyny uzyskały punkty.

Tytuły indywidualnych mistrzyń Legnicy zdobyły: Weronika Hajdun - w skoku w dal, Kornelia Puchalska - w pchnięciu kulą, Aleksandra Gembara - w biegu na 600 metrów.

Tytuł wicemistrzyń Legnicy przypadł w udziale Agacie Zając - w skoku w dal, Klaudii Kalickiej - w pchnięciu kulą i Aleksandrze Grabowieckiej – w biegu na 600 metrów.

Trzecie miejsce w biegu na 400 metrów uzyskała Małgorzata Maliszewska, a także sztafeta 4 razy 100 metrów w składzie: Agata Zając, Paulina Pietrykowska, Beata Ziemska, Weronika Hajdun. Piątą (punktowaną) pozycję uzyskały: Beata Ziemska - w biegu na 100 metrów i Angelika Brzostowiecka - w biegu na 400 metrów. Na szóstym (również punktowanym) miejscu znalazła się Paulina Pietrykowska – w biegu na 100 metrów.

Skład całej kadry dziewcząt I LO:

1. Iweta Słabicka – I B

2. Beata Ziemska – I B

3. Angelika Brzostowiecka – I B

4. Paulina Pietrykowska – I C

5. Małgorzata Maliszewska – I C

6. Aleksandra Gembara – I D

7. Klaudia Kalicka – I E

8. Weronika Hajdun – II C

9. Aleksandra Grabowiecka – II D

10. Agata Zając – III D

11. Kornelia Puchalska – III E.

Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zajęła w ogólnej punktacji III miejsce w Legnicy. Jednak w koronnej i najbardziej widowiskowej konkurencji, tj. sztafecie 4 razy 100 - nasi chłopcy byli bezkonkurencyjni (podobnie jak przed rokiem). Skład sztafety: Karol Bieńkowski, Olaf Święciński, Wojciech Pratkowiecki, Maciej Jarosz.

Maciej Jarosz - jako jedyny z naszych uczniów - zdobył indywidualnie pozycję medalową, zajmując III miejsce w biegu na 400 metrów. Na IV miejscu – po biegu na 1000 metrów – znalazł się Michał Andrzejewski, ale punkty zdobył również Karol Bieńkowski – V miejsce w biegu na 100 metrów, Maksymilian Hajnberg – V miejsce w pchnięciu kulą, Piotr Szostak - V miejsce w skoku w dal, Wojciech Pratkowiecki - VI miejsce w skoku w dal, Tomasz Tadla – VI miejsce w biegu na 1000 metrów.

Skład całej kadry chłopców I LO:

1. Jacek Stępniewski – I A

2. Adrian Płoszczyca – I A

3. Tomasz Tadla – I B

4. Wojciech Buczek – I B

5. Piotr Szostak – I C

6. Jakub Belhadj – I D

7. Wojciech Pratkowiecki – II A

8. Kacper Tokarczyk – II A

9. Karol Bieńkowski – II D

10. Olaf Święciński – II D

11. Maksymilian Hajnberg – II D

12. Michał Andrzejewski – II D

13. Kacper Majoch – II D

14. Adam Kopeć – II D

15. Maciej Jarosz Maciej – III B.

Opiekunami uczniów podczas zawodów byli – mgr Bogusława Haratym i mgr Krzysztof Waszkiewicz.

Serdecznie gratulujemy drużynom dziewcząt i chłopców oraz nauczycielom!

Dodał*: Jan Tabor