Prawybory do Parlamentu Europejskiego

19-05-2014

W dniu 19.05.2014 r. w naszej szkole odbyły się prawybory do Parlamentu Europejskiego. W ramach projektu „Młodzi Głosują”, klasa humanistyczno-prawna I B pod opieką pani Joanny Piskorskiej-Gomoliszek zajęła się organizacją tego przedsięwzięcia.

Uczniowie klas pierwszych i drugich naszego liceum mogli dokonywać swoich wyborów przez pierwsze trzy lekcje. Oddając głos na poszczególne partie - młodzież decydowała o reprezentantach Polski w Europarlamencie.

Celem całej akcji było uświadomienie uczniom, iż warto uczestniczyć w wyborach oraz zademonstrowanie procedur, które mają miejsce podczas głosowania.

Na 319 uczniów uprawnionych do głosowania, w wyborach udział wzięło 88 osób. Frekwencja wyniosła 27,58%.

Wyniki wyborów umieszczone są na platformie Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Dodał*: Jan Tabor