Laureatka Olimpiady Języka Niemieckiego

16-05-2014

Klaudia Drgas – uczennica klasy II B o profilu medialnym - uzyskała w tym roku szkolnym tytuł laureatki zawodów centralnych Olimpiady Języka Niemieckiego.

Eliminacje Finału 37. Olimpiady odbyły się w marcu. Komitet Główny wraz z Komisją Egzaminacyjną wyłonił 22 laureatów. Zakończenie Finału 37. OJN odbyło się w Małej Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wówczas okazało się, że Klaudia zajęła V miejsce w Polsce.

Warto zaznaczyć, że nasza koleżanka w latach 2007-2012 mieszkała w Niemczech, gdzie w przyszłości zamierza także studiować. Klaudia musi jednak rozważyć polskie oferty studiów, a otrzymała je z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i od Prezydenta Poznania.

W drodze do sukcesu towarzyszyły uczennicy - mgr Małgorzata Cupał-Karkoszka, a w tym roku szkolnym mgr Renata Grosicka.

Serdeczne gratulacje!

Dodał*: Jan Tabor