ZDROWE ROŚLINY – ZDROWY ŚWIAT

06-06-2012

5 czerwca 2012 roku klasa 1c o profilu biologiczno – chemicznym uczestniczyła w II Pikniku Edukacyjnym organizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Temat wiodący to „Zdrowe rośliny – zdrowy świat”. Podczas pikniku pracownicy naukowi i studenci Wydziału Przyrodniczo – Technologicznego przedstawili szereg zagadnień dotyczących szeroko pojętego zdrowia roślin. Klasa 1c uczestniczyła w dwóch wykładach „Jak leczyć rośliny” oraz „Rośliny źródłem energii odnawialnej”. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach: „Gleba matka czy macocha”, „Dieta dla roślin”, „Co nas uczula”, „Energia z roślin i dla roślin”, podczas których prowadzili proste eksperymenty badawcze. Na zakończenie dowiedzieli się, jaka jest droga „Od winorośli do wina”. W holu głównym Centrum Dydaktyczno – Naukowego można było również porozmawiać z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Przyrodniczego, zobaczyć pod mikroskopem patogeny roślinne, oglądnąć wystawę oraz zapoznać się z nowym kierunkiem studiów Medycyna roślin. Organizatorkami i opiekunami uczniów podczas wyjazdu były: Alina Sasińska - wychowawczyni i Agnieszka Nowak – nauczycielka biologii.
Dodał*: Klasa I c