21-03-2014

W dniu 21 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Gimnazjaliści zaczęli się pojawiać już o 14.30, pół godziny przed planowanym startem.

Tematem tegorocznego wydarzenia była „Noc Oskarów". Uczniowie byli przebrani za postacie z różnych filmów, bajek i seriali. Na korytarzu można było zobaczyć m.in. Wolverine z X-men’a, Doktora House czy Pikachu. Ściany I LO były ozdobione figurami Oscarów, przygotowanych przez klasę matematyczno-fizyczną II D. Nie zabrakło także plakatów oraz innych rekwizytów wykonanych ręcznie, które wzbogaciły wystrój naszego liceum.

Punktem kulminacyjnym całego wydarzenia był program zaprezentowany w auli o godzinie 15.30. Po krótkim wstępie i przedstawieniu wychowawców przyszłorocznych klas przez panią dyrektor Halinę Tamiołę - gimnazjaliści, nauczyciele, uczniowie I LO oraz zaproszeni goście mogli obejrzeć wspaniałe występy artystyczne. Dopiero wtedy gimnazjaliści uświadomili sobie, że wielki telewizor wykonany przez klasę matematyczno– fizyczną, stał się sceną. Na fotelach – przed telewizorem – zasiedli Marcin Sosnowski oraz Natalia Reszewicz, którzy często „zmieniali kanały”, aby w ten właśnie sposób doprowadzić do kolejnych występów artystów. Agata Gramza oraz Marta Baszak tańczyły w rytmie piosenki Demi Lovato „For the love of a daughter”, muzykę filmową zagrały w duecie Agnieszka Prawda z klasy I A (fortepian) oraz Katarzyna Niemyjska z klasy I A (skrzypce), zaśpiewała Roksana Pyda z klasy I B oraz Karolina Końka z klasy I C, wystąpił też gościnnie zespół taneczny „Cubana” z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Krzysiek Bałaj i Maksymilian Hainberg z klasy II D znakomicie rozbawili widownię skeczem „Egzamin z geografii”. Zwieńczeniem całości był natomiast taniec Karola Kołodyńskiego z klasy I C oraz Aleksandry Romanowskiej (gimnazjalistki), którzy wcielili się w role bohaterów ekranizacji „Dirty Dancing” i pięknie odegrali finałową scenę filmu. Widownia dosłownie oszalała z wrażenia, rozległy się gromkie brawa, nikt nie spodziewał się tak wspaniałego zakończenia w wykonaniu tego duetu.

Na gimnazjalistów czekały również liczne atrakcje w salach lekcyjnych. Nasi młodsi koledzy mogli m.in.: obliczyć swoje BMI, zobaczyć pokazy fizyczne, uczestniczyć w zajęciach „wybuchowej chemii”, zapoznać się z pracą robotów w pracowni informatycznej, a także z możliwościami tablic interaktywnych w gabinetach języków obcych, „walczyć z bykami” poprzez mini konkurs językowy, poznać labirynt zagadek humanistycznych, poczęstować się jadalną wieżą Eiffla, wykonywać gipsowe ornamenty architektoniczne. Dla pasjonatów prawa przygotowano prawdziwą rozprawę sądową, podczas której orzekano w sprawie o dokonanie czynu zabronionego.

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tego wielkiego przedsięwzięcia !

Drodzy Gimnazjaliści – dziękujemy za przybycie ! Widzimy się 1 września 2014 r. !

Dodał*: Jan Tabor