Wystawa prac Wiktora Koniwa

06-03-2014

W dniach 3 do 6 marca 2014 r. uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać malarstwo ukraińskiego artysty Wiktora Koniwa, który jest absolwentem Moskiewskiego Ludowego Uniwersytetu Sztuki.

Urodzony w 1961 roku w Kałuszu, Wiktor Koniw wielokrotnie uczestniczył w wystawach krajowych i zagranicznych. Zajmuje się malarstwem realistycznym.

Malarstwo Wiktora Koniwa wsłuchuje się w otaczającą przyrodę i człowieka. To właśnie daje siłę wypowiedzi obrazom. To zmusza odbiorcę do chwili zadumy, do wejścia w nastrój podpowiedziany szeptem obrazów, kolorytu i kompozycji.

Artysta prowadził zajęcia z zakresu malarstwa w klasie matematyczno-fizycznej z rozszerzoną edukacją architektoniczną. Warsztaty odbyły się na Zamku Grodziec.

Wiktor Koniw kocha Polskę. Wystawa jego prac stanowi nasz gest solidarności z Ukrainą, która przeżywa obecnie trudne chwile.

Prezentowane prace malarskie pochodzą ze zbiorów prywatnych.

Wystawę przygotował mgr Robert Wójcicki i uczniowie.

Dodał*: Jan Tabor