Konkurs Bożonarodzeniowy

22-12-2013

W dniu 22.12.2013 r. odbył się w auli szkolnej Konkurs Bożonarodzeniowy dla klas pierwszych, który przygotowali uczniowie z klasy I D.

Prowadzącymi byli Marta Filipowicz i Oskar Wengrzyn.

W pierwszej kolejności przedstawili plan wydarzeń, a następnie wprowadzili widzów w świąteczny nastrój - podając informacje o tradycjach świętowania Bożego Narodzenia. Przedstawione zostało również jury, w którego skład weszli: dyrektor Halina Tamioła, pani Renata Grosicka, pan Robert Wójcicki, pan Piotr Widziewicz.

Młodzież zaproponowała bardzo ciekawe konkursy. Pierwszy z nich dotyczył przebrania się za Mikołaja i Elfa (2 osoby z klasy), zaś drugi polegał na wysłuchaniu kolędy przez jednego uczestnika (poprzez słuchawki) i nuceniu jej do mikrofonu przez minutę, aby druga osoba udzieliła odpowiedzi – jaka to kolęda? Kolejne konkursy to: wylosowanie przez jedną osobę z pary kartki z rzeczownikiem dotyczącym świąt, a następnie namalowanie danego hasła na tablicy, a także tworzenie najdłuższego łańcucha świątecznego z dostępnych materiałów. Przerwy między konkursami wzbogacone zostały o występy muzyczne i taneczne.

Zwyciężyła klasa matematyczno-fizyczna.

Gratulacje dla klasy I D i uczestników!

Dodał*: Jan Tabor