Dzień Niepodległości

12-11-2013

Dnia 12.11.2013 roku podczas 2 i 3 godziny lekcyjnej w auli szkolnej odbyła się uroczystość związana z 95 rocznicą odzyskania niepodległości.

Na akademię zaproszone zostały klasy pierwsze i drugie. Natomiast odpowiedzialność za jej przygotowane wzięła na siebie klasa II E o profilu społeczno-prawnym wraz z wychowawcą - panem Marcinem Twardowskim.

Zgromadzeni w auli uczniowie zaśpiewali wszystkie zwrotki hymnu państwowego. Następnie dwóch uczniów - Jan Tabor i Alicja Wleklik - wygłosiło referat okolicznościowy, który przedstawiał historyczny rys walk o niepodległość.

W części artystycznej znalazły się takie elementy jak: recytacja, muzyka powstańcza, występy solowe Adrianny Rorzkowskiej i Pawła Orłowskiego. O oprawę multimedialną zadbał Krzysztof Szetelnicki, który przygotował prezentację ze zdjęciami i ważniejszymi momentami z historii walki o niepodległość. Klasa II E zadbała również o odpowiedni wystrój sceny, przygotowując wszystkie niezbędne rekwizyty. Na koniec wybrzmiała „Rota” w wykonaniu Ady i Pawła z udziałem całej klasy. Za scenariusz odpowiedzialni byli Nikola Chrobot i Paweł Popowczak.

Występ bardzo się wszystkim podobał, o czym świadczyć może długi aplauz publiczności.

Dodał*: Jan Tabor