I LO w ścisłym finale wojewódzkim w unihokeju

17-11-2019

W dniu 4 listopada 2019 r. nasze dziewczęta zdobyły tytuł wicemistrzyń województwa w unihokeju.

Zawody zorganizował SZS Dolny Śląsk wspólnie z V LO we Wrocławiu, a wystartowało 8 zespołów. Nasze dziewczęta wygrały wszystkie trzy mecze eliminacji bez straty gola. W półfinale pokonały (1:0) I LO z Oleśnicy, ale uległy (0:1) ZSPD z Milicza.

Jest to ogromny sukces naszych dziewcząt. Po raz drugi z rzędu grały w finale tej imprezy. Przypominamy, że w ubiegłym roku dziewczęta wygrały zawody.

Impreza miała międzynarodowy charakter, bowiem organizator dopuścił do startu angielską szkołę BISC Wrocław, która posiada swój oddział w stolicy naszego województwa.

Kolejność w finale:

• I miejsce - ZSPD Milicz
  • II miejsce - I LO Legnica
  • III miejsce - I LO Oleśnica
  • IV miejsce - BISC Wrocław.

Skład zespołu wicemistrzyń Dolnego Śląska:

1. Anna Buchta - 2d - kapitan
  2. Wiktoria Gembara - 3e
  3. Adriana Chałupka - 3e
  4. Katarzyna Poszytek - 3d
  5. Magdalena Łagoda - 2d
  6. Adrianna Drewniak - 3c
  7. Karolina Kołodziej - 3a
  8. Anastazja Złocka - 2a
  9. Jagoda Guściora - 2b
  10. Paulina Michałowska - 3e.

Opiekunem dziewcząt jest pan Krzysztof Waszkiewicz.

Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej z Budziszowa Wielkiego za użyczenie, podobnie jak w roku ubiegłym, specjalistycznego  sprzętu do gry w unihokej.

Gratulujemy dziewczętom!

Dodał*: Jan Naklicki