Historyczny sukces I LO w Legnicy w sporcie

30-10-2019

Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów I LO w Legnicy znalazło się na podium klasyfikacji Współzawodnictwa Sportowego Szkół Dolnego Śląska. Nasza szkoła uplasowała się na II miejscu wśród szkół w województwie.

Już rok temu bardzo niewiele zabrakło „Jedynce”, aby święcić historyczny sukces (ostatecznie zajęliśmy V miejsce).

W dniu 28 października 2019 r. w  auli I LO w Legnicy Pani Dyrektor Halina Tamioła uroczyście wręczyła szkolnym sportowcom pamiątkowy dyplom oraz talon na  zakup sprzętu sportowego, przekazane przez Prezesa Dolnośląskiego Szkolnego Związku Sportowego - Pana Adama Szymczaka.

 Na sukces I LO złożyły się starty w 10 dyscyplinach na szczeblu dolnośląskim, co dało łącznie rekordowe 1320 punktów.

Opiekunami zespołów byli nauczyciele I LO: pani Bogusława Haratym oraz panowie - Krzysztof Waszkiewicz i Krzysztof Zasławski.

Poniżej prezentujemy miejsca zajęte przez naszych reprezentantów na Dolnym Śląsku
w poszczególnych dyscyplinach i uzyskane punkty:

1. Unihokej dziewcząt - I miejsce                                         - 125 pkt.
    nowa dyscyplina) stąd zmniejszona punktacja

1. Tenis Stołowy chłopców - II miejsce                               - 145 pkt.

1. Szachy - III miejsce                                                          - 140 pkt.

1. Badminton chłopców - III miejsce                                   - 140 pkt.

1. Liga Lekkoatletyczna dziewcząt - III miejsce                  - 140 pkt.

1. Drużynowe  Biegi Przełajowe Dziewcząt - III miejsce    - 140 pkt.

1. Drużynowe  Biegi Przełajowe Chłopców -VIII miejsce   - 115 pkt.

1. Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt - V miejsce        - 130 pkt.

1. Halowa Piłka Nożna Dziewcząt - V miejsce                    - 130 pkt.

1. Drużynowe Pływanie Chłopców - VIII miejsce               - 115 pkt.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Razem                                                                                            1320 pkt.

Dodał*: Aleksandra Kozubal