IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

13-10-2019

W dniu 4 października 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla  uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie uczniowie, którzy tworzą specjalne Komisje Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują kolegów oraz dorosłych. W naszej szkole w tę  rolę wcielili się uczniowie klasy 2e.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a wielu uczniów w tym roku otrzymało tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Opiekunem przedsięwzięcia była pani Anna Borowiec – nauczyciel matematyki i  informatyki.

Dodał*: Aleksandra Kozubal