Dzień Języków Obcych

17-06-2019

W dniu 17 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkole koncert piosenek obcojęzycznych w ramach Dnia Języków Obcych. Piosenki światowych gwiazd wykonywane były w języku angielskim, niemieckim i francuskim.

Na scenie naszej auli zaprezentowały się następujące uczennice: Wiktoria Cichońska (I C), Katarzyna Rozmus (II B), Nikola Mosio (I B), Ada Wiszniowska (II E), Aleksandra Smużniak (I C), Emilia Stodulska (I C). Koncert uatrakcyjniły swoim występem dwie uznane legnickie wokalistki spoza naszej szkoły - Melike Ciritci  z V LO i absolwentka II LO - Julia Żądło.

Wszystkie wykonania zostały przyjęte przez szkolną widownię z wielkim entuzjazmem i zostały nagrodzone gromkimi brawami za wysoki poziom artystyczny. Kierując się tylko natężeniem braw, można było odnieść wrażenie, że najmocniej oklaskiwana była Katarzyna Rozmus za wykonanie utworu Amy Winehouse „Black to Black”.

Program prowadziły uczennice z klasy II B - Paulina Jagiełło i Ewa Kustra-Lipińska. Nad oprawą techniczną czuwał Jakub Chomiczewski (I A), a plakaty wykonali uczniowie z klasy I B.

Inicjatorem przedsięwzięcia był pan Władysław Szumilas.

Dodał*: Jakub Chomiczewski