Tajemnice zielonych koktajli

19-05-2012

15 maja 2012r. uczniowie wszystkich klas drugich zgłębiali tajemnice zielonych, warzywnych koktajli, poznawali dekalog zdrowego żywienia oraz dyskutowali na temat wpływu sposobu odżywiania na zdrowie człowieka.

Zajęcia profilaktyki prozdrowotnej odbyły się z inicjatywy rodziców, Parlamentu Uczniowskiego oraz przedstawicieli szkolnych Młodzieżowej Rady Miasta. Pani Barbara Makuła oraz Pani Teresa Szeliga poprowadziły warsztaty propagujące zdrowy styl życia w zakresie prawidłowego odżywiania. Tematem wiodącym były antyoksydanty w żywności i ich wpływ na niszczenie wolnych rodników w komórkach człowieka oraz hamowanie różnych procesów chorobowych, w tym nowotworów. Uczniowie mogli spróbować zdrowej żywności, wypić owocowo – warzywny, świeżo przyrządzony koktajl oraz podyskutować o diecie współczesnych nastolatków.
Kontynuacją współpracy będzie edukacja poprzez przesyłanie na adresy mailowe wszystkich zainteresowanych uczniów ciekawych artykułów, wywiadów, opinii ekspertów dotyczących najnowszych badań i osiągnięć w zakresie dietetyki.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i aprobatą młodzieży. W czerwcu zostanie zorganizowany dla uczniów klas pierwszych Szkolny Dzień Profilaktyki, propagujący zdrowy styl życia, którego tematem będzie również „Żywność, żywienie a zdrowie”.
Dodał*: PU