Zaproszenie na XIV Dolnośląski Festiwal Plażowych Gier Zespołowych

30-05-2019

Szanowni Państwo dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego, uczniowie i młodzi sportowcy regionu! W imieniu organizatorów, mam przyjemność zaprosić Państwa szkołę do udziału w XIV Dolnośląskim Festiwalu Plażowych Gier Zespołowych „Kormoran Beach Party - Legnica 2019”, który tradycyjnie odbywa się pod koniec roku szkolnego,

Terminy:

• 4 czerwca 2019 r. - wtorek (licealiada - szkoły ponadgimnazjalne)
  • 6 czerwca 2019 r. - czwartek (igrzyska młodzieży szkolnej - gimnazja i 5-8 klasy szkół podstawowych).

Są to jedyne tego typu międzyszkolne zawody w Polsce, które  łączą 4 najpopularniejsze plażowe gry zespołowe: Beach Soccer, Beach Handball, Beach Volleyball-Team i Beach Basketball oraz drużynowe przeciąganie liny na plaży.

Zakładana liczba uczestników to około 800 uczniów i uczennic ze szkół gimnazjalnych, podstawowych, ponadgimnazjalnych z Legnicy oraz regionu. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę i talony rabatowe na zakup sprzętu sportowego. Za miejsca 1-3 przewidujemy medale, a także puchary i dyplomy dla najlepszych szkół oraz wiele nagród indywidualnych. Impreza ma na celu popularyzację pięknego legnickiego kąpieliska "Kormoran", a także interdyscyplinarną integrację sportowców szkół z Legnicy i regionu.

Festiwal Plażowych Gier Zespołowych jest organizowany przez około 100 wolontariuszy. Młodzi menadżerowie sportu i sędziowie uzyskają nowe umiejętności, które staną się przydatne w dorosłym życiu.

Festiwal jest jedną z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci i młodzież imprezą sportową  w roku szkolnym.

Serdecznie zapraszam do udziału!

Prezes UKS przy I LO w Legnicy - Krzysztof Waszkiewicz.

plakat_Kormoran

*Autorem oryginalnych grafik i plakatu jest Marcin Staszkiewicz - absolwent I LO.

Dodał*: Julia Giza