Poznajemy biologię komórki – zajęcia klasy I C na UWr

29-05-2019

W dniach 20 i 27 maja 2019 r. klasa I C o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną wzięła udział w zajęciach z zakresu biologii komórki na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uczniowie po raz kolejny, już w klasie pierwszej, mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę i zainteresowania z biologii w ramach projektu „Repetytorium z biologii molekularnej”. Zajęcia prowadzone były przez doktora Zdzisława Wróblewskiego – pracownika naukowego tej Uczelni.

Tematyka wykładów majowych:

20.05.2019 r.

1. Budowa molekularna i funkcje struktur komórkowych:
      • budowa wody
      • błony biologiczne i transport przez błony
      • receptory błonowe
      • struktura komórkowe

27.05.2019 r.

1. Apoptoza - programowana śmierć komórki
  2. Snajperski strzał:
    • przeciwciała monoklonalne i ich zastosowania w medycynie

Koordynatorem szkolnym projektu jest pani Agnieszka Nowak – nauczyciel biologii, wicedyrektor szkoły.

Opiekunami młodzieży podczas wyjazdów były: pani Alina Sasińska – nauczycielka chemii i wychowawca klasy, pani Barbara Obremska – nauczycielka matematyki, pani Agnieszka Nowak – nauczycielka biologii, pani Wioletta Grosicka – pedagog szkolny.

wyjazd_na_uniwersytet

Dodał*: Jakub Chomiczewski