Ogólnopolski Konkurs Fizyczny

29-05-2019

Konkurs odbył  się 8  marca  2019 r., a  przeprowadzany  jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i  Kultury Regionalnej w  Warszawie.

Stowarzyszenie prowadzi od  wielu  lat wraz  z  renomowanymi warszawskimi uczelniami wyższymi, takimi  jak Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana  Wyszyńskiego, współpracę merytoryczną w zakresie organizacji konkursów edukacyjnych.

Celem Konkursu Fizycznego „EUREKA” jest  utrwalanie wiedzy z  zakresu nauk  ścisłych i  ich  znaczenia dla  człowieka oraz  aktywizacja miłośników fizyki poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.

W  Konkursie wzięło  udział 14 uczniów z naszej szkoły. Bardzo dobry wynik uzyskał Aleksander Pogoda z  II A. Wyróżnieni zostali: Gniewomir Gaudyn z III A i Krzysztof Gliwiński z II A.

Wszyscy  uczniowie  uzyskali dyplomy. Aleksander  Pogoda otrzymał dodatkowo nagrodę książkową.

Opiekunem uczniów jest  pani Mirosława Bąkowska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodał*: Antonina Gaudyn