Legnicki Półmaraton

06-10-2013

Uczniowie naszej szkoły znowu pokazali na co ich stać!

Aleksandra Grabowiecka z klasy 2d w tym roku szkolnym nie ma sobie równych w Legnicy. Po wygraniu w wielkim stylu Mistrzostw Legnicy w Biegach Przełajowych, nie dała szans rywalkom podczas I Biegu Hutnika (27.09.2013 r.), ale także w Biegu Młodego Maratończyka, który rozegrany został w parku miejskim w dniu 6.10.2013 r.
We wszystkich biegach Aleksandra zastosowała tę samą skuteczną taktykę, biegnąc większość trasy zaraz za głównymi rywalkami deklasowała je na ostatnich 200 metrach pięknym finiszem. Gratulujemy sukcesu!

Bezpośrednio po Biegu Młodego Maratończyka rozpoczął się Legnicki Półmaraton (21 kilometrów), w którym wystartował uczeń z klasy 2d - Adrian Śniegocki oraz nauczyciel wychowania fizycznego z naszej szkoły – pan Tomasz Bekas.
Wolontariuszami, którzy pomagali podczas Legnickiego Półmarotonu byli: Paulina Pierykowska - 1c, Małgorzata Maliszewska - 1c, Michał Andrzejewski - 2d, Iweta Słabicka - 1b, Angelika Brzostowiecka - 1b oraz Hanna Nieślańczyk i Barbara Kowalczyk z klasy 2d.
Dodał*: Jan Tabor