Wyróżnienie TST

03-04-2019

Uczeń naszej szkoły - Andrzej Szczerbiński - z klasy 2A matematyczno-informatycznej został wytypowany do nagrody Towarzystwa Szkół Twórczych, w którym zrzeszone jest nasze Liceum.

Nagroda im. dr Danuty Nakonecznej została przyznana drugoklasiście przez Zarząd TST w formie wyjazdu naukowego do Paryża - "Śladami Sławnych Polaków".

Wydarzenie to miało miejsce w dniach 10-15.03.2019 r. Podczas pobytu we Francji uczniowie ze szkół TST z całej Polski odwiedzili Strasburg, w którym mogli "od środka" zobaczyć prace Parlamentu Europejskiego i Rady Europy. Następnie udali się do Paryża, w którym czekały ich dalsze atrakcje.

Oprócz najbardziej znanych francuskich zabytków takich jak: Wieża Eiffla, Luwr, katedra Notre Dame, Panteon, Wersal, Pola Elizejskie, młodzież odwiedziła również te mniej znane, ściśle związane z losami Polaków na emigracji: Szkołę Polską w Paryżu, muzeum Marii Skłodowskiej-Curie i Bibliotekę Polską.

Oprócz możliwości zwiedzenia Paryża, wyjazd stanowił okazję do poznania niezwykłych, zdolnych osób z różnych części Polski (Krakowa, Białegostoku, Zielonej Góry, Sosnowca, Warszawy i innych).

wizyta w PE

Dodał*: Andrzej Szczerbiński