I miejsce w Polsce w zawodach centralnych Olimpiady Języka Rosyjskiego!

Obrazek

W dniach 13-14 kwietnia 2019 r. w Warszawie odbył się finał 50. jubileuszowej edycji Olimpiady Języka Rosyjskiego. Zasadniczym celem tej Olimpiady jest popularyzowanie praktycznej znajomości języka rosyjskiego, jako jednego z języków o znaczeniu międzynarodowym.

W etapie centralnym uczestniczył Illya Dorfler – uczeń z klasy I C o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną.

Część pisemna miała miejsce w teatrze Capitol przy ul. Marszałkowskiej. Zadaniem uczestników było napisanie wypracowania na jeden z trzech podanych tematów:

1. 04.06.1989 - ważna data w historii Polski.
  2. Jak zostać autorytetem?
  3. Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym.

Po części pisemnej uczestnicy ustnie odpowiadali na pytania obejmujące historię, kulturę i literaturę  Rosji oraz Polski.

W dniu 14 kwietnia odbyło się ogłoszenie wyników. Na tę uroczystą część przybyli również przedstawiciele Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie.

Z wielką radością usłyszeliśmy nazwisko naszego ucznia, kiedy ogłoszono, że Illya Dorfler zdobył I miejsce, pokonując 51 uczestników z całej Polski.

Gratulujemy Illyi i życzymy dalszych naukowych sukcesów!

Opiekunem ucznia jest pan Paweł Olszewski.