Repetytorium z biologii molekularnej

10.04.2019

Obrazek

Od 11 marca 2019 r. klasa 1c o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczy w projekcie Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego pod nazwą „Repetytorium z biologii molekularnej”. Uczniowie odbywają zajęcia w Kampusie Grunwaldzkim Uniwersytetu Wrocławskiego.

Projekt obejmuje cykl wykładów z biotechnologii i biologii molekularnej, które prowadzi dr Zdzisław Wróblewski. Uczniowie w ciągu czterech spotkań poszerzają wiedzę z tej dziedziny biologii. Młodzież ma także szanse poznać metody i projekty badawcze stosowane w inżynierii genetycznej.

Dotychczas odbyły się następujące wykłady:

11.03.2019 r.

„Oblicza biotechnologii”:

• zastosowanie osiągnięć biologii molekularnej i biotechnologii w medycynie, immunologii, farmakologii, rolnictwie, ochronie środowiska, przemyśle spożywczym,
  • biotechnologia w diagnostyce medycznej,
  • terapie genowe.

25.03.2019 r.

1. Fagi – leki ze ścieków:
    • Budowa wirusów bakteryjnych i ich zastosowanie w medycynie i biotechnologii.
  2. Komórki macierzyste – nadzieja dla wielu chorych:
    • teoria selekcji klonalnej,
    • zastosowanie w leczeniu wielu chorób.

Koordynatorem szkolnym projektu jest pani Agnieszka Nowak – nauczyciel biologii.