Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

24-03-2019

W dniu 21 marca 2019 r. grupa 50 uczniów klas trzecich wraz z nauczycielami - o. Piotrem Kantorskim, panem Pawłem Olszewskim oraz panem Piotrem Widziewiczem - uczestniczyła w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę.

Maturzyści pojechali do duchowej stolicy Polski, aby zawierzyć swoje intencje, a szczególnie modlić się za pomyślnie zdaną maturę oraz dostanie się na wymarzone studia. Młodzież swoje spotkanie rozpoczęła w Bazylice Jasnogórskiej wspólnym śpiewem wraz z zespołem SEMEN, następnie wysłuchała konferencji "Po co Kościół w życiu?", którą głosił ks. dr Wojciech Węgrzyniak z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Głównym punktem spotkania maturzystów z całej Diecezji Legnickiej była wspólna Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył ks. biskup senior Stefan Cichy. Pielgrzymkę uczniowie zakończyli Nabożeństwem Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.

Dodał*: Andrzej Szczerbiński