Edukacja teatralna – „Popiół i diament”

22-12-2018

W dniu 20.12.2018 r. cztery klasy – I B, II B, III A, III B - zobaczyły w Teatrze im. H. Modrzejewskiej spektakl „Popiół i diament”.

Małgorzata Sikorska-Miszczuk i Marcin Liber postanowili przyjrzeć się Polsce na nowo, korzystając z doświadczeń Jerzego Andrzejewskiego i Andrzeja Wajdy.

Informacja ze strony Teatru:
„Twórcy słynnych „III Furii”, które z siłą huraganu wtargnęły w życie kulturalne kilka lat temu, rozpoczynając gorącą dyskusję na temat najnowszej historii Polaków, powracają z kolejnym spektaklem. „Popiół i diament” ma szansę rozpalić emocje i skłonić do poważnej rozmowy – tak jak się stało pół wieku temu po premierze filmu."

Opiekunami uczniów byli: pan Tomasz Dziurzyński – koordynator edukacji teatralnej w szkole oraz pan Paweł Olszewski.

Dodał*: Andrzej Szczerbiński