Absolwentka naszej szkoły napisała kolejną książkę

22-12-2018

W dniu 18 grudnia 2018 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z panią Agnieszką Cubałą, podczas którego promowała swoją kolejną książkę.

Agnieszka Cubała jest absolwentką naszej szkoły, pasjonatką historii, autorką książek „Sten pod pachą, bimber w szklance, dziewczyna i… Warszawa: życie codzienne powstańczej Warszawy”, „Skazani na zagładę? 15 sierpnia 1944. Sen o wolności a dramatyczne realia”. Przez lata związana była z Muzeum Powstania Warszawskiego, jako konsultantka historyczna książek o Powstaniu (m.in. dwóch rozdziałów polskiego wydania książki Normana Davisa „Powstanie 1944”), a także autorka haseł do Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powstania Warszawskiego.

W nowej książce „Igrzyska życia i śmierci. Sportowcy w Powstaniu Warszawskim” odnaleźć można losy wielu znanych sportowców, m.in. Andrzeja Łapickiego (piłkarza, hokeisty, pływaka), Olgierda Budrewicza (piłkarza), Eryka Lipińskiego (siatkarza, narciarza, piłkarza), Bohdana Tomaszewskiego (tenisisty), Jana Rodowicza (narciarza, motocyklisty), Krystyny Zachwatowicz-Wajdy (narciarki), Tadeusza Komorowskiego (jeźdźca), Jadwigi Jędrzejowskiej (tenisistki), a nawet Kornela Makuszyńskiego, który był raczej działaczem sportowym (zorganizowałm.in. zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu dla najbiedniejszych mieszkańców Podhala).

W spotkaniu uczestniczyła pani Joanna Piskorski-Gomoliszek - nauczycielka historii naszej absolwentki.

Pani Agnieszce życzymy dalszych sukcesów wydawniczych, a młodych czytelników z I LO zachęcamy do przeczytania książki!

Dodał*: Andrzej Szczerbiński