„Licealisci liczą”

18-12-2018

W semestrze zimowym roku szkolnego 2018/2019 uczniowie z klas I C i II C o profilu biologiczno-chemicznym już po raz trzeci doskonalili swoje umiejętności chemiczne podczas warsztatów „Licealiści liczą”, które odbywały się na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Program edukacyjny skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych współpracujących z uczelnią i obejmował 4 warsztaty poświęcone obliczeniom chemicznym. Zajęcia odbywały się w soboty w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Biotechnologii we Wrocławiu. Zadania chemiczne uczniowie rozwiązywali pod czujnym i fachowym okiem dr Zdzisława Wróblewskiego. W związku z tym żadne zadanie maturalne z chemii im nie straszne.

Szkolnym koordynatorem programu była pani Agnieszka Nowak – biolog, wicedyrektor szkoły.

Dodał*: Magda Kozajda