„Festiwal Plażowych Gier Zespołowych” zajął VII miejsce w Polsce

17-12-2018

W dniach 7-9 grudnia czteroosobowa delegacja Uczniowskiego Klubu Sportowego przy I LO w Legnicy wzięła udział w podsumowaniu pracy Krajowego Zrzeszenia LZS za 2018 r., które odbyło się w Uniejowie (woj. łódzkie).

W skład delegacji wchodzili:

1. Mateusz Materek - III A
  2. Gniewomir Gaudyn - III A
  3. Klaudia Korzeniowska - III A
  4. Agnieszka Augustynowicz - III E.

Podczas uroczystej gali zakończony został projekt „Promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej”, w ramach którego odbył się konkurs „100 lat Niepodległości na sportowo” na najlepszą inicjatywę w środowisku wiejskim. Zgłoszony do konkursu Festiwal Plażowych Gier Zespołowych „Kormoran Beach Party 2018” okazał się najlepszy w województwie dolnośląskim, a w finałowym rozstrzygnięciu zajął VII miejsce w Polsce.

Festiwal jest organizowany na legnickim kąpielisku OSiR-u „Kormoran” (OSiR wraz z Gminą Legnica współorganizują to przedsięwzięcie sportowe na plaży), ale udział w nim biorą w dużej części uczniowie dojeżdżający z okolicznych miejscowości: Lubina, Złotoryi, Jawora, Chojnowa, Spalonej, Budziszowa Wielkiego.

W trakcie pobytu delegacji w Uniejowie oprócz części oficjalnej odbyły się również rozgrywki sportowe, nie zabrakło też czasu na rekreację. Organizatorzy zaproponowali wyjście na Termy Uniejów, gdzie uczniowie mogli cieszyć się pływaniem w wodach termalnych.

Młodzieży podczas wyjazdu towarzyszył pan Andrzej Cywiński, wiceprezes Dolnośląskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.

Wyjazd został podsumowany w dniu 17.12.2018 r. na spotkaniu w gabinecie pani dyrektor Haliny Tamioły.

Prezesem UKS w I LO w Legnicy jest pan Krzysztof Waszkiewicz - organizator Festiwalu Plażowych Gier Zespołowych.

Gratulujemy sukcesu!

Dodał*: Łukasz Małecki