Ciekawa biochemia

17-12-2018

Od października do czerwca roku szkolnego 2018/2019 uczniowie z klasy I C i II C o profilu biologiczno-chemicznym z rozszerzoną edukacją medyczną uczestniczą w warsztatach laboratoryjnych, organizowanych przez Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach kolejnej edycji programu dla licealistów „Ciekawa biochemia”. Zajęcia odbywają się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Wydziału Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu.

Uczniowie biorą udział w spotkaniach poświęconych zagadnieniom teoretycznym i praktycznym z zakresu biochemii (jest ich łącznie 8, raz w miesiącu). Podczas zajęć pracują w laboratoriach biochemicznych, wykonując eksperymenty z zakresy biochemii, tak jak studenci posiadają indeksy oraz zaliczają kolokwia.

Realizacja projektu odbywa się w ramach współpracy naszego Liceum z Wydziałem Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego, który objął również patronat nad klasami biologiczno-chemicznymi z edukacją medyczną w naszej szkole.

Opiekunem młodzieży i osobą odpowiedzialną za współpracę jest nauczycielka biologii - pani Agnieszka Nowak.

Systematycznie biorą udział w zajęciach następujący uczniowie:

1. Bernardeta Okołowicz – I C
  2. Urszula Taranek – I C
  3. Illya Dorfler – I C
  4. Klaudia Brzezińska – II C.
Dodał*: Magda Kozajda