I LO Mistrzem Dolnego Śląska w unihokeju dziewcząt

15-12-2018

Po raz pierwszy w historii rozegrany został na Dolnym Śląsku finał Licealiady Młodzieży w unihokeju. Wydarzenie to miało miejsce 05.12.2018 r. w hali MCS we Wrocławiu, a wzięło w nim udział 5 zespołów dziewcząt i 5 zespołów chłopców. Pierwszymi Mistrzami Dolnego Śląska zostały dziewczęta z naszego Liceum.

Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Nasze dziewczęta bardzo dobrze weszły w turniej, pokonując w pierwszym meczu 2:0 II LO Oleśnica. Obie bramki zdobyła Wiktoria Wyszowska. W drugim meczu zagraliśmy bardziej defensywnie, uzyskując cenny remis 0:0 z najgroźniejszym Zespołem Szkól Leśnych z Milicza. W ostatnich dwóch meczach pokonaliśmy skromnie, ale skutecznie (po 1:0), najpierw I LO, a następnie ZSP z Oleśnicy.

Doskonale spisała się nasza bramkarka Adrianna Drewniak, która zachowała czyste konto do końca turnieju. W opinii sędziów była najlepszą goalkeeperką. Bardzo dobrze wspomagały ją w obronie Anna Buchta oraz Wiktoria Gembara, świetnie współpracujące w rozgrywaniu piłki z kapitanem - Wiktorią Stachurską.

Skład Mistrzyń Dolnego Śląska szkół ponadgimnazjalnych w unihokeju:

1. Anna Buchta - 1D - szef sekcji
  2. Anna Łyczkowska - 1E
  3. Karolina Kołodziej - 2A
  4. Adrianna Drewniak - 2C
  5. Wiktoria Stachurska - 2C - kapitan
  6. Wiktoria Gembara - 2E
  7. Adriana Chałupka - 2E
  8. Wiktoria Wyszowska - 3E

Przed zawodami przygotowywaliśmy się podczas lekcji wychowania fizycznego, rozgrywając dwa sparingi z chłopcami naszej szkoły oraz nauczycielami z okazji Mikołajek. Oba mecze kontrolne dziewczęta wygrały dość pewnie. Większość zawodniczek wcześniej grała w unihokej w gimnazjach w Budziszowie Wielkim, Chocianowie, Lubinie i Społecznym Gimnazjum TWP.

Szczególne podziękowania należą się opiekunowi Gimnazjum z Budziszowa Wielkiego - Panu Janowi Gagatowi, który we wcześniejszych latach przygotował większość naszej kadry i użyczył nam na zawody profesjonalny sprzęt do gry w unihokeja.

Opiekunem uczniów jest pan Krzysztof Waszkiewicz.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Drużyna z medalami