Szlachetna Paczka 2018

13-12-2018

W pierwszym tygodniu grudnia nasza szkoła ponownie wsparła ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich klas byliśmy w stanie pomóc aż dwóm rodzinom.

Uczniowie zgromadzili mnóstwo artykułów dla potrzebujących, m.in. żywność, ubrania, środki chemiczne. Udało się też zorganizować zakup tak dużych rzeczy jak szafa, bojler czy węgiel. Wszystkie dary (oprócz tych największych, które trafiły do rodzin prosto ze sklepu) włożono do 50 kartonów, a następnie opakowano je dekoracyjnym papierem, dzięki czemu wyglądały jak ogromne świąteczne prezenty. Nie zabrakło też małych upominków dla członków poszczególnych rodzin w postaci kosmetyków i kwiatów doniczkowych.

W dniu 8 grudnia wszystkie prezenty zostały przewiezione do magazynu Szlachetnej Paczki  w Legnicy, skąd wraz z wolontariuszami projektu powędrowały do rodzin.

Opiekunem działań szkolnych był pan Piotr Widziewicz.

PACZKI

Dodał*: Aleksander Łopusiewicz