Berti Koster w I LO

28-11-2018

W dniu 26.11.2018 r. podczas zajęć fakultatywnych z gier zespołowych mieliśmy przyjemność gościć trenera 3 klasy międzynarodowej Holendra Bertiego Kostera. 25 uczniów i uczennic naszej szkoły poznawało tajniki jedynej koedukacyjnej gry zespołowej z piłką, jaką jest korfball.

Trener bez problemu komunikował się w języku angielskim z naszymi uczniami. Było to już kolejne szkolenie z tego cyklu w naszej szkole. Tym razem po krótkim instruktarzu rzutowym trener wyjaśniał uproszczone zasady taktyki gry w korfball.

Program jest dofinansowany ze środków projektu Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw realizowanego w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2018, a jego współorganizatorem jest również CPPPiDN w Legnicy oraz legnicki klub korfbalu  UKS Euco 87 Legnica. Celem głównym jest promocja sportów nieolimpijskich, czyli poszukiwanie ciekawych innowacji w dziedzinie wychowania fizycznego.

Dodał*: Aleksandra Gniada