Byliśmy w Anglii i Kornwalii

17-11-2018

3 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem panów Piotra Widziewicza i Krzysztofa Waszkiewicza, wyjechali na wycieczkę do Anglii, m.in. do Londynu i Kornwalii.

Po 20-godzinnej podróży uczestnicy dotarli do stolicy Wielkiej Brytanii, gdzie mieli okazję zobaczyć Buckingham Palace - oficjalną rezydencję brytyjskich monarchów, dom premierów wielkiej Brytanii przy 10 Downing Street, Pałac Westminsterski - siedzibę brytyjskiego parlamentu oraz budynek admiralicji wraz z konną gwardią królewską. Dalej trasa wędrówki prowadziła na Trafalgar Square i do National Gallery. Ostatnim punktem programu był Leicester Square. Wieczorem uczniowie udali się do goszczących ich rodzin. Kolejnego dnia zwiedzali stadion Wembley, Warner Bros Studio Tour London, gdzie nagrywano Harrego Pottera, oraz Natural History Museum.

zdjecie_grupowe

Czwartego dnia wyjazdu wszyscy musieli pożegnać się z angielskim gospodarzem i wyruszyć w stronę Półwyspu Kornwalijskiego, po drodze zatrzymując się przy prehistorycznym Stonehenge oraz w uroczym miasteczku Bath, by na wieczór dojechać do miasta St. Austell na nocleg u kolejnych rodzin.

Stonehenge

Podczas trzech dni spędzonych na półwyspie uczestnicy odwiedzili między innymi The Eden Project, St. Michael’s Mount, Land’s End i St. Ives. Ostatniego dnia pojechali do Brighton, aby zobaczyć akwarium morskie oraz Royal Pavilion, a później udali się na upragniony ,,shopping’’. Po zakupach wszyscy wsiedli do autokaru i udali się w drogę powrotną do Polski.

Chociaż pogoda nie rozpieszczała, to jednak widoki były niezwykłe i wszyscy na pewno zapamiętają tę wyprawę na długo.

Dodał*: Andrzej Szczerbiński