Spektakl  dla uczczenia naszej Niepodległości

16-11-2018

9 listopada 2018 r. klasa II B trzykrotnie (!), dla 500 widzów!, zagrała długi, trwający 50 minut, spektakl, który stał się szczególną formą akademii zorganizowanej dla uczczenia 100-lecia naszej Niepodległości.

Program był symbolicznym ukazaniem naszej drogi do prawdziwej wolności. Zaczął się od przypomnienia Powstania Kościuszkowskiego, by w scenie finałowej zobrazować za pomocą pomysłowych rozwiązań inscenizacyjnych, jak w powojennej rzeczywistości runęły mury...

kosciuszko

insurekcja

W spektaklu, w którym wystąpili wszyscy uczniowie klasy II B, zostały wykorzystane multimedia, piękna barokowa aula została całkowicie wyciemniona, a nowoczesny sprzęt oświetleniowy sprawił, że wszyscy widzowie poczuli, że prawdziwy teatr to nie tylko doznanie intelektualne, ale także potężna dawka doznań estetycznych.

spektakl

W programie tym oprócz wszelkich efektów wizualnych (które trzymały widownię w nieustającym napięciu) ważne było SŁOWO - głos poetów, którzy w przejmujący sposób zapisali tak doświadczenie wojny, jak i refleksję nad polską rzeczywistością.

poeci

Gratulujemy klasie i panu Tomaszowi Dziurzyńskiemu!

spektakl

Dodał*: Andrzej Szczerbiński