Obóz informatyczny w Pokrzywnej

13-11-2018

W dniach 3–8 listopada 2018 r. odbył się obóz informatyczny pod pa­tro­na­tem naukowym Instytutu Informatyki UWr. Młodzież prze­by­wała w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Pokrzywnej w wo­je­wódz­twie opolskim.

W obo­zie brali udział uczniowie z klas o pro­fi­lu matematyczno-informatycznym naszego Liceum oraz licealiści z Wrocławia, Głogowa, Częstochowy i Bielska-Białej. Celem wy­jazdu było przy­bli­że­nie uczniom stan­dar­dów i wy­magań dotyczących II etapu Olimpiady Informatycznej, w tym na­uka za­sto­so­wa­nia al­go­ryt­miki w prak­tycz­nym roz­wią­zy­wa­niu pro­ble­mów. Uczest­nicy obozu po­zna­wali także atrak­cje tu­ry­styczne i kra­jo­brazy Pokrzywnej, która le­ży w pa­śmie Gór Opawskich. Kadrę na­ukową sta­no­wili stu­denci Instytutu Informatyki UWr oraz lau­re­aci po­przed­nich edy­cji olim­piad informatycznych.

Dodał*: Magda Kozajda