Filmy do biblioteki szkolnej

06-11-2018

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego – przekazał szkole kolejne filmy dokumentalne, które zostały zrealizowane dzięki współpracy z TVP 3 Wrocław.

„Dolina Pałaców i Ogrodów” to najnowsza produkcja realizowana w ramach cyklu „Dolny Śląsk pełen historii”. Opowiada o najpiękniejszych kompleksach pałacowo-parkowych znajdujących się na terenie Kotliny Jeleniogórskiej. Film ukazuje burzliwą i niezwykle ciekawą historię tego regionu, odwołując się do losów rodziny Schaffgotschów.
„Adżarowie. Od Beshumi do Batumi” to poetycka opowieść nie tylko o adżarskiej historii, sztuce, przyrodzie, ale także o ludziach zamieszkujących jeden z najpiękniejszych regionów Gruzji.

Dodał*: Łukasz Małecki