V miejsce I LO we współzawodnictwie sportowym na Dolnym Ślasku

03.11.2018

Obrazek

W dniu 30 października 2018 r. odbyło się spotkanie młodzieżowych szefów szkolnych sekcji sportowych oraz nauczycieli wychowania fizycznego z dyrektorem szkoły.

Podczas tej uroczystości miało miejsce oficjalne wręczenie pamiątkowej nagrody (sprzęt sportowy) za uzyskanie przez Liceum V miejsca na Dolnym Śląsku w rywalizacji sportowej za rok szkolny 2017/2018. Pani dyrektor odczytała także list gratulacyjny Dolnośląskiego Kuratora Óświaty, a jednocześnie Przewodniczącego SZS Dolny Śląsk.

10 dyscyplin, w których szkoła zajęła wysokie miejsca na Dolnym Śląsku w roku szkolnym 2017/2018:

• II miejsce w siatkówce chłopców - 145 pkt.
  • III miejsce w szachach - 140 pkt.
  • III miejsce w drużynowych biegach przełajowych chłopców – 140 pkt.
  • V miejsce w lekkoatletyce (Liga LA) dziewcząt – 130 pkt.
  • V miejsce w badmintonie chłopców – 130 pkt.
  • V miejsce w piłce ręcznej dziewcząt – 130 pkt.
  • VII miejsce w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt – 120 pkt.
  • IX miejsce w koszykówce dziewcząt – 110 pkt.
  • IX miejsce w tenisie stołowym dziewcząt – 110 pkt.
  • IX miejsce w pływaniu dziewcząt i chłopców – 110 pkt.

Wyniki współzawodnictwa szkół ponadgimnazjalnych na Dolnym Śląsku w roku szkolnym 2018/2019:

• I miejsce - LO III Wrocław - 1460 pkt.
  • II miejsce - LO II Wrocław - 1395 pkt.
  • III miejsce - ZS 4 (IV LO) Wałbrzych - 1285 pkt.
  • IV miejsce - ZSZiL Zgorzelec - 1280 pkt.
  • V miejsce - I LO Legnica - 1265 pkt.

Łącznie sklasyfikowanych zostało 187 szkół z województwa. Jak widać z punktacji, I LO w Legnicy zdobyło 1285 pkt., do III miejsca na podium zabrakło zaledwie 20 pkt.

Jest to największy sukces legnickiej szkoły od 17 lat. W 2001 r. Liceum uplasowało się na IV, a w 2011 r. na VII miejscu w województwie.

I LO startuje we wszystkich dyscyplinach sportowych podczas rozgrywek organizowanych przez legnicki SZS. Jako jedyna legnicka szkoła od lat uczestniczy również w zmaganiach, które nie są w programie zawodów miejskich - dotyczy to sportów zimowych czy badmintona. Dzięki tak szerokiemu spektrum startów możliwy był tegoroczny sukces.

Warto dodać, że od 2006 r. zachęcamy legnickie szkoły do udziału w Festiwalu Plażowych Gier Zespołowych na “Kormoranie”, który odbywa się w czerwcu.

Gratulujemy młodzieży oraz nauczycielom wychowania fizycznego!

spotkanie z panią dyektor

dyplom