Ogólnopolski Konkurs Laur Michała Anioła

17-10-2018

W dniu 3 października 2018 r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się Uroczysta Gala, podsumowująca wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Laur Michała Anioła.

Miło nam zakomunikować, że nasze Liceum otrzymało wyróżnienie w kategorii „Kreatywna i Innowacyjna Szkoła” za innowację pedagogiczną „Warsztaty matematyczno-algorytmiczne”, która wdrażana jest w klasach matematyczno-informatycznych przez panią Romualdę Laskowską i panią Barbarę Obremską.

Organizatorami Konkursu byli: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i Targi Kielce. Konkurs uzyskał honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej.

Głównym celem Konkursu było promowanie i upowszechnianie przykładów nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii. Rywalizację podjęły najbardziej kreatywne i nowatorskie placówki edukacyjne z całego kraju. Do pierwszego etapu Kuratoria Oświaty zakwalifikowały 63 szkoły, z Dolnego Śląska było ich 7.

Komisja konkursowa kierowała się następującymi kryteriami:

• ludzie z pasją i ich rozwój – kadra pedagogiczna
    • ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne)
    • instrumentarium dydaktyczne (metody, środki dydaktyczne, organizacja przestrzeni, formy organizacji pracy)
    • zaangażowanie społeczności szkolnej w realizację projektów, przedsięwzięć, konkursów.

Nasza szkoła najpierw uzyskała nominację do ostatniego etapu Konkursu, a następnie wyróżnienie.

dyplom

Dodał*: Andrzej Szczerbiński