Spotkanie z Waldemarem Krzystkiem – znakomitym reżyserem, absolwentem szkoły

09-10-2018

W dniu 6 października 2018 r. w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbyło się spotkanie z Waldemarem Krzystkiem, które zakończyło legnicką odsłonę Filmowego Festiwalu Wolności, organizowanego przez Urząd Marszałkowski.

Rozmowę z reżyserem, fascynującą opowieść o Legnicy Jego młodości, o przekładaniu się wątków filmowych i osobistych, poprowadził wrocławski dziennikarz Jan Pelczar. Spotkanie uświetnił występ Agnieszki Bogdan - aktorki, przez wiele lat związanej z Teatrem Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu.

Zaproszenie

Waldemar Krzystek jest absolwentem naszego Liceum. Warto również wiedzieć, że w auli kręcona była jedna ze scen filmu „Mała Moskwa”.

Podczas spotkania z reżyserem szkołę reprezentowała pani dyrektor Halina Tamioła.

Waldemar Krzystek

Dodał*: Aleksander Łopusiewicz