Aleksandra na Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

30-09-2018

W dniach 26-27.09.2018 r. uczennica klasy I D matematyczno-fizycznej z edukacją architektoniczną - Aleksandra Kril - reprezentowała naszą szkołę podczas XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Z inicjatywy Kancelarii Sejmu od 1994 r. w dniu 1 czerwca w ławach poselskich zasiadają młodzi ludzie z całej Polski, by wyrazić swoje zdanie o Polsce. Od 2010 r. kandydatki i kandydaci do SDiM pracują w zespołach dwuosobowych, wykonując związane z tematyką sesji działanie społeczne. W tym roku tematem byli „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”. Zgodnie z decyzją marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej - Marka Kuchcińskiego - posiedzenie odbyło się po raz pierwszy w historii we wrześniu.

Aleksandra wraz z koleżanką uzyskały najwyższy wynik w województwie dolnośląskim i jeden z najwyższych w Polsce (27 punktów na 28 możliwych). Tym samym zyskały prawo do uczestnictwa w seminarium oraz posiedzeniu komisji przygotowującej obrady, które odbyło się w maju bieżącego roku.

Link do pracy:

Dodał*: Aleksander Łopusiewicz