Koncert „(Nie)zakazanych piosenek” i wystawa

28-09-2018

W tym roku 120 uczniów wzięło udział w Koncercie „(Nie)zakazanych piosenek”, który odbył się 27 września 2018 r. w auli naszej szkoły z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego.

Klasa III B przygotowała teksty i muzykę do pieśni z czasów okupacji i Powstania Warszawskiego. Wspólnie z kolegami z klasy I B, I C i II B organizatorzy zaśpiewali: ,,Warszawiankę”, „Serce w plecaku”, ,,Rozszumiały się wierzby płaczące”, ,,Hej, chłopcy, bagnet na broń”, ,,Warszawskie dzieci”, ,,Pałacyk Michla”, ,,Siekiera, motyka”, ,,Tera je wojna”.

Szczególne podziękowania za organizację tego przedsięwzięcia należą się Helenie Hoszman (komentarz przed wykonaniem pieśni) oraz Jakubowi Szpyrce (obsługa rzutnika multimedialnego).

Koncert i wystawa o „Bohaterach Polskiego Państwa Podziemnego” były formą uczczenia pamięci Powstańców Warszawskich i twórców polskiego podziemia z lat II wojny światowej.

jpg

Dodał*: Andrzej Szczerbiński