Kolejna edycja konkursu LIZAK

12-06-2018

Jak co roku zaprosiliśmy uczniów trzecich klas gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie programistycznym LIZAK, czyli w Legnickich Informatycznych Zawodach Algorytmiczno-Kombinatorycznych.

Do wzięcia udziału zachęcaliśmy wszystkich, którzy interesują się programowaniem, lubią rywalizację, dobrą zabawę oraz... lizaki ;)

Organizatorem konkursu są uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, a jego celem jest popularyzacja nauki programowania wśród młodzieży. W tym roku odbyła się jego czwarta edycja.

Konkurs polegał na samodzielnym rozwiązywaniu kilku zadań różnej trudności. Można było wystartować samodzielnie lub z koleżanką lub kolegą.

Tegorocznym zwycięzcą został Mateusz Sychowicz (startował indywidualnie), miejsce drugie zajęła drużyna w składzie Michał Bukowczyk i Hubert Śliwiński, a trzecie drużyna Mateusz Gregorczyk i Jakub Laszuk.

W konkursie wystartowało 11 drużyn z gimnazjów: nr 9, nr 2 oraz gimnazjum TWP. Były dyplomy i nagrody. Zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji.

organizatorzy

Dodał*: Andrzej Szczerbiński