II C podziwiała faunę i florę

05-06-2018

W dniu 4 czerwca 2018 r. klasa II C o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną wyjechała na wycieczkę do ogrodu botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego Arboretum Wojsławice.

Uczniowie mieli możliwość podziwiania magicznej flory i fauny. Zobaczyli najstarszą w Polsce sekwoję olbrzymią oraz królujące tam o tej porze roku róże (różne odmiany, kolory). Labirynty ścieżek pośród jeziorek potęgowały wrażenie tajemniczości. Leżąc na zielonej trawce młodzież cieszyła oko pięknymi widokami, a podniebienie soczystymi i dorodnymi czereśniami. Dzięki łaskawości aury bajeczny świat Arboretum zachwycił uczniów.

Opiekunami wycieczki byli: pan Wojciech Jaśkiewicz – wychowawca klasy oraz pani Justyna Kuszek – nauczycielka języka niemieckiego.

Dodał*: Andrzej Szczerbiński