Wyniki matur w I Liceum Ogólnokształcącym

09-07-2013

Poniżej przedstawiamy wyniki matury w I LO w Legnicy w roku szkolnym 2012/2013.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy wszyscy, tj. 178 uczniów zostało dopuszczonych do matury. Do egzaminu maturalnego przystąpiło także 178 uczniów (100%), Egzamin zewnętrzny, tj. pisemny zdali wszyscy uczniowie – 178 (100%). Egzamin wewnętrzny, tj. ustny zdało 177 uczniów, jeden uczeń nie zdał egzaminu z języka angielskiego i przystąpi do egzaminu ustnego w sierpniu.
Uczniowie przystąpili do 465 egzaminów na poziomie rozszerzonym, co oznacza, że każdy z uczniów wybrał 2 i więcej egzaminów na tym poziomie. Uczniowie zdali 129 egzaminów na 100%. Największa liczba tych wyników jest w klasie matematyczno-informatycznej – 62, a także w klasie biologiczno-chemicznej – 46. Ta liczba wynika częściowo z udziału uczniów szczególnie zdolnych w ruchu olimpijskim (tytuły laureatów i finalistów zawodów centralnych olimpiad przedmiotowych dają 100% wynik), ale w większości z bardzo dobrego przygotowania się uczniów do egzaminów.
Uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę 100% wyników na świadectwie wydanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną:
a) Aleksander Łukasiewicz z III A – 7 rezultatów 100%
b) Wojciech Janczewski z III A – 6 rezultatów 100%
c) Marek Nahajowski z III C – 6 rezultatów 100%
d) Dagmara Krepska z III B – 5 rezultatów 100%
Najbardziej popularne przedmioty na poziomie rozszerzonym, które wybrali uczniowie:
e) język angielski – 101
f) matematyka – 69
g) biologia – 58
h) język polski – 56
i) chemia – 40
j) fizyka – 33
k) wiedza o społeczeństwie – 30
l) geografia – 24
m) informatyka – 19.
Matematykę na poziomie rozszerzonym zdawali wszyscy uczniowie z klasy matematyczno-fizycznej i klasy matematyczno-informatycznej. Wyniki klasy matematyczno-informatycznej (III A) są następujące:
- 95% - poziom podstawowy
- 80% - poziom rozszerzony.
Duża grupa uczniów wybrała na egzaminie z poziomu rozszerzonego informatykę (19 uczniów) – ich wynik to 68%
Dodał*: Jan Tabor