Konkurs Fizyczny „EUREKA”

18-05-2018

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA” najlepszy wynik w naszej szkole uzyskał Aleksander Pogoda z klasy I A.

Konkurs odbył się 8 marca 2018 r., a przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.

Stowarzyszenie prowadzi od wielu lat wraz z renomowanymi warszawskimi uczelniami wyższymi, takimi jak Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, współpracę merytoryczną w zakresie organizacji konkursów edukacyjnych.

Celem Konkursu Fizycznego „EUREKA” jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników fizyki poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.

W Konkursie wzięło udział 15 uczniów z naszej szkoły.

Lista wyróżnionych:

1. Filip Knefel – III A
  2. Sebastian Zięciak – III A
  3. Marta Wszołek – III A
  4. Kamil Radzimiński – III A
  5. Jan Pasieka – III A
  6. Daniel Santorowski – III A
  7. Iga Selwat – I A
  8. Dawid Laskowski – I A
  9. Krzysztof Łukasiewicz – I A.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy. Aleksander Pogoda otrzymał dodatkowo nagrodę książkową.

Opiekunem uczniów jest pani Mirosława Bąkowska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodał*: Mateusz Materek