Uroczyste pożegnanie maturzystów

28-04-2018

W dniu 27 kwietnia 2018 r. w auli szkolnej odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich. Tę ważną dla całej społeczności szkolnej imprezę poprowadził Przewodniczący Parlamentu Uczniowskiego – Konrad Krystian.

Po odśpiewaniu hymnu oraz przekazaniu sztandaru szkoły przez uczniów klas trzecich uczniom klas pierwszych, głos zabrała pani dyrektor Halina Tamioła. Przywitała bohaterów dnia – tegorocznych maturzystów oraz zaproszonych na uroczystość gości.

Pani dyrektor wręczyła 21 dyplomów rodzicom zaangażowanym w życie I LO. Trzech rodziców otrzymało tytuł i plakietę „Przyjaciel Szkoły” za wkład w rozwój Liceum lub tworzenie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku:

1. Adam Santorowski
  2. Jacek Cubała
  3. Anna Ćwiklińska.

Wyróżniono maturzystów ze średnią 5,00 i więcej, a także pięciu uczniów, którzy uzyskali 100% frekwencję. Najwyższą średnią ocen na świadectwie otrzymała Marta Duda z III B. Pani dyrektor wręczyła maturzyście pamiątkowe zdjęcie budynku szkoły.

Nagrody uczniom klas trzecich przekazali również opiekunowie agend i organizacji szkolnych. Sportowcy zostali nagrodzeni pucharami lub medalami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Najlepszą wśród pięciu klas trzecich okazała się III A matematyczno-informatyczna, która uzyskała najwyższą średnią ocen i frekwencję.

W imieniu wychowawców klas trzecich absolwentów pożegnała pani Ewa Wojtyło – wychowawczyni klasy z najwyższą średnią ocen. W imieniu maturzystów dziękowali nauczycielom i rodzicom – Natalia Karczewska z III B i Bartosz Jaśkiewicz z III A, natomiast w imieniu rodziców podziękowania i życzenia przekazała pani Anna Ćwiklińska – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców.

Na zakończenie uroczystości wystąpiły przedstawicielki klas pierwszych – Klaudia Panek, Nikola Uss i Wiktoria Stachurska z I C, które przygotowały atrakcyjne niespodzianki dla tegorocznych maturzystów.

O oprawę muzyczną podczas uroczystości zadbały uczennice z klasy II C – Agnieszka SzaryMaja Werbna.

Życzymy naszym starszym kolegom połamania piór podczas matury!

pożegnanie maturzystów 2018

Dodał*: Mateusz Materek