Frankenstein powraca!

02.05.2018

Obrazek
Póki co Doktora Frankensteina i jego demonicznego Monstrum nie spotkamy w żadnym laboratorium czy na pokazie osobliwości. Wystarczy jednak wybrać się do wrocławskiego Teatru Muzycznego „Capitol”, by przeżyć dreszcz emocji. Na Dużej Scenie został wznowiony spektakl, którego premiera miała miejsce jesienią 2011 roku w Centrum Konferencyjnym przy Hali Stulecia, pełniącym wówczas funkcję sceny tymczasowej.

Na tę musicalową wersję historii szalonego uczonego Frankensteina 29 kwietnia wybrała się duża grupa uczniów I LO – miłośników teatru i rozrywki na najwyższym poziomie artystycznym (z klas: I B, II B, II A, II C, II D, III A). Spektakl według scenariusza i w reżyserii Wojciecha Kościelniaka to świetne widowisko, udanie łączące elementy grozy i humoru.

Która to była wyprawa I LO w Legnicy do „Capitolu”? Trzecia w tym roku szkolnym, ósma od otwarcia teatru! A będą następne!