227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

26-04-2018

Święto Konstytucji 3 Maja to jedna z najważniejszych dat w polskim kalendarzu. 26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę II A o profilu matematyczno-informatycznym. Uczniowie przygotowali teleturniej - Wielki Rodzinny Test Historyczny, w którym brały udział dwie rodziny - Kowalscy i Targowiccy.

Dzięki aplikacji kahoot.it publiczność również mogła włączyć się do gry. Zwyciężyła rodzina Kowalskich - ludzi wrażliwych na historię. Klasa II A w ten sposób ukazała jak ważną rolę pełni przeszłość.

Uczniowie zadali pytanie - jaki jest nasz stosunek do historii? Warto zastanowić się nad odpowiedzią...

Wszyscy uczniowie z klasy brali czynny udział w akademii. Scenariusz przygotowała Manuela Markowska, w rolę prowadzących wcielili się Michał Choczaj oraz Maciej Siwicki, natomiast sprawami technicznymi zajmował się Gniewomir Gaudyn wraz z Mateuszem Materkiem.

Uczniom pomagał wychowawca - pan Piotr Widziewicz.

W konkursie dla publiczności wygrali: Martusia - Marta Duda z III B, Magdalena - Daniel Marczak z I A.

Akademia z okazji 3 Maja

Dodał*: Mateusz Materek