Oferta dla klas biologiczno-chemicznych i przyrodniczych

21-04-2018

W dniu 20 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się III edycja projektu edukacyjnego „Maraton biotechnologiczny”. Tematem przewodnim była „Biotechnologia w służbie medycyny i przemysłu”.

W wykładach i warsztatach wzięło udział 190 uczniów naszego Liceum z klas biologiczno-chemicznych - I C, II C, III C, klas przyrodniczych z edukacją prozdrowotną - I E, II E oraz klasy I A i I B. Młodzież odbyła naukową podróż po świecie nowoczesnej biotechnologii i inżynierii genetycznej.

Projekt realizowany jest we współpracy z pracownikami naukowymi Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego, z którym I LO współpracuje od 2014 r. Koordynatorem programu z ramienia Uczelni była dr Maria Stasiuk, a z naszej strony nauczycielka biologii - pani Agnieszka Nowak.

W ramach projektu odbyły się następujące wykłady:

1. „Metody biologii molekularnej" - mgr Paulina Olszewska
  2. „Biotechnologia przemysłowa" - mgr inż. Marta Domżał-Kędzia
  3. „Nowotwory” - mgr Ida Szmigiel
  4. „Żywność funkcjonalna – molekularne podstawy leczenia dietą” - dr Maria Stasiuk
  5. „Biotechnologia w medycynie” - dr Maria Stasiuk.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy II C o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną - w ramach współpracy z Wydziałem Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego - uczestniczyli również w:

• semestralnych warsztatach laboratoryjnych „Komórka i jej molekularne tajemnice” oraz „Licealiści liczą” prowadzonych przez dr Zdzisława Wróblewskiego
  • całorocznych warsztatach laboratoryjnych „Ciekawa biochemia” prowadzonych przez pracowników naukowych, podczas których poznali zagadnienia i metody z dziedziny biochemii
  • sobotnich otwartych wykładach z cyklu „Nowe oblicza biotechnologii”.

potega genu logo

maraton biotechnologiczny 2018